15 madde ile METANFETAMİN gerçeği. | IRCMerkezi | İRC Sunucuları, Sohbet Siteleri, IRC Forumları

Hoş Geldiniz IRCMerkezi | İRC Sunucuları, Sohbet Siteleri, IRC Forumları

IRC Merkezi Forum | Burası IRC sunucuları, sohbet siteleri, IRC forumları, yeni sunucular ve forum siteleri hakkında geniş bir yelpazede paylaşımların yapıldığı bir topluluktur. Sohbet etmeyi sevenler, IRC dünyasına ilgi duyanlar ve farklı sunucuları keşfetmek isteyenler için ideal bir platform sunuyoruz. Deneyimlerinizi paylaşabilir, yeni sunucuları keşfedebilir, ilginç sohbet siteleri hakkında bilgi alabilir ve IRC ile ilgili genel konularda tartışmalara katılabilirsiniz. Aramıza katılarak IRC dünyasının renkli ve dinamik atmosferini keşfetmeye başlayın IRC Forumları IRC Merkezi Mobil Sohbet Siteleri Yeni Sunucular IRC Sunucuları Forum Siteleri IRC Forum Rehberi Unreal Kurulumu Socket Bot Yeni Sohbet Siteleri Mobil Chat Siteleri Teknoloji Haberleri Güncel Haberler Mirc IRC Sunucuları Makaleler ve Paylaşımlar Ücretsiz Script

Yeni Sunucular

Yeni irc Sunucuları ve Yeni irc Sunucu Paylaşımları

Sunucunu Paylaş

IRC/d Sunucunuzu Paylaşın.

Bize Ulaşın

IRC Merkezi Yönetim ve Destek

BilgiShell Sohbet ask kalbim Ayakkabı AskKalbim BizimKiler Sosyal Medya Takipçi Hizmetleri

15 madde ile METANFETAMİN gerçeği.

BlackRose Çevrimdışı

BlackRose

Kayıtlı Üye
8 Haz 2023
1,986
666
Gençleri metamfetamin adlı uyuşturucuya karşı uyarmak için düzenlenen reklam kampanyası, kimileri için “gerçekleri yansıtmaktan uzak” kaldı.

Metamfetamin (kristal meth); uyarıcı özelliği olan sentetik bir maddedir. Bir çok uyarıcı gibi, 6-24 saat süren güçlü bir öfori; dolayısıyle bağımlılık yapma yeteneğine sahiptir. Yapı olarak amfetamine yakındır.

IUPAC ismi (S)-N-metil-1-fenil-propan-2-amin olan methamfetamin, jenerik ismi Desoxyn® olarak 5/10mg tabletler halinde ABD piyasasında bulunmaktadır. Ancak madde suistimal edilmek üzere kaçak üretimi ile tanınmıştır. Efedrin ya da Pseudoefedrin molekülünü hidrojenize ederek kolayca elde edilebildiğinden ötürü hemen hemen her yerde üretilebilmektedir. “Meth lab” de denilen bu yerler, üretimi sırasında çıkan fosfattan ötürü kırmızı bir bir renge boyanır ve kedi idrarı kokusuna sahiptir.

1) “Bir arkadaşı ölüme terk etmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir.”

2) “İçerideki böcekleri çıkarmak için derinizi deşmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir.”

3) “Para için yaşlı bir adamı dövmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir.”

4) “Arkadaşlarımla herşeyi paylaşırız. Şimdi hepatit ve HİV virüslerini de paylaşıyoruz”

5) “Annem, ona asla zarar vermeyeceğimi bilir. Ama sonra önüme çıktı…”

6) “Kız arkadaşım benim için herşeyi yapar. Ben de vücudunu satmasını sağladım”

7) “Kardeşim hep beni örnek alır. Onu bir bağımlı yaptıktan sonra bile”

8) “Dişinize bulaşmış ruj lekesi için bir daha endişelenmeniz gerekmeyecek.”

9) “Gerçekte, metamfetamin kullanmak ‘takılmayı’ kolaylaştırmaz”

10) “Yara kabukları, halusinasyonlar ve vücutta lekeler. Sonra işler daha da kötüye gider”

11) “Kimse ameliyathanede uyanacağını düşünmez. Metamfetamin bunu değiştirir.”

12) “Kimse hücrede ‘romantik’ bir gece geçireceğini düşünmez. Metamfetamin bunu değiştirir”

13) “Kimse bekaretini bar lavabosunda kaybedeceğini düşünmez. Metamfetamin bunu değiştirir”

14) 15 TL için sex normal değildir ama meth ile normaldir.

15) "Kimse kendi derisini yüzmeye çalışabileceğini düşünmez. Metamfetamin bunu değiştirir"

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst Alt